قیمت کرایه تاکسی در دبی چند است؟ سؤالی پرتکرار که قرار است در این مطلب به پاسخ آن بپردازیم. دبی از جمله توریستی‌ترین شهرهای دنیاست که سالانه میلیون‌ها نفر به آن سفر می‌کنند. جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین سازه‌های دنیا در این شهر توریستی قرار دارد و همین مسئله سبب شده است درآمد عمده این شهر از طریق جذب توریست کسب شود.
ممکن است بسیاری از شما قصد سفر به این شهر دوست داشتنی را داشته باشید، به همین دلیل قصد داریم در این مطلب از مجموعه کاسپین رنت در خصوص قیمت کرایه تاکسی در دبی با شما صحبت کنیم. زیرا مسئله کرایه تاکسی در شهر دبی موضوعی است که تاثیر مستقیم بر هزینه‌های سفر دارد و همه مسافران دغدغه کسب اطلاعات در خصوص این موضوع را دارند.

تاکسی گرفتن در دبی

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند هنگام سفر به دبی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و با روش تاکسی گرفتن در دبی راحت هستند. با وجود این که در این شهر، پیشرفته‌ترین وسایل نقلیه دنیا وجود دارد، اما مسلما وسایل نقلیه عمومی، راحتی و سرعت در جابجابی ماشین‌های شخصی را ندارند. همچنین ممکن است مقصد افراد جایی باشد که امکان تردد وسایل نقلیه عمومی در آن محل مهیا نباشد. حتی ممکن است قیمت کرایه تاکسی در دبی برای برخی افراد، تا حدودی زیاد باشد.
با توجه به موارد گفته شده، راه دیگری که برای جابه جایی سریع‌تر مسافران به نظر می‌رسد، استفاده از تاکسی است. انواع مختلفی از تاکسی در دبی وجود دارد که با رنگ سقف‌های متنوع، از یکدیگر تفکیک می‌شوند.

هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟

قیمت تاکسی در دبی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. عواملی مانند میزان مسافتی که مسافر طی می‌کند، زمان سفر، و میزان مصوب هزینه تاکسی در دبی، تاثیر مستقیمی بر کرایه تاکسی دارند.
تمامی تاکسی‌هایی که در دبی فعالیت می‌کنند، موظف به داشتن تاکسی متر هستند. هنگام رسیدن مسافر به مقصد، هزینه سفر بر اساس اطلاعات دستگاه تاکسی متر، مشخص خواهد شد. به طور کلی، دریافت هزینه بیش از حد تعیین شده، از مسافر، به ندرت اتفاق می‌افتد و اکثر افراد طبق استاندارد‌های تصویب شده، هزینۀ سفر خود را پرداخت می‌کنند. کمترین مبلغ دریافتی در تاکسی‌های دبی، 10 درهم است.

 

هزینه تاکسی در دبی چقدر است

هزینه ورود به تاکسی نیز 3 درهم می‌باشد. البته این ارقام با توجه به ارز روز بیان شده، ممکن است در زمان سفر شما به کشور امارات، ارقام متفاوت باشد. بنابران قبل از سفر، نسبت به این موضوع بررسی لازم را انجام دهید.

نحوه استفاده از تاکسی‌ های فرودگاهی در دبی

به طور کلی هزینه استفاده از تاکسی‌ های فرودگاهی در دبی نسبت به تاکسی‌های شهری بالاتر است. شما می‌توانید با استفاده از تاکسی‌های فرودگاه، به هتل و محل اقامت خود بروید. البته امکان دریافت تاکسی‌های اینترنتی با استفاده از اپلیکیشن‌های مربوطه نیز امکان‌پذیر است. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه رفت و آمد با ماشین‌های درخواستی از این نوع اپلیکیشن‌ها برای ایرانیان بالا بوده و به صرفه نیست.
لازم به ذکر است، شما عزیزان می‌توانید از خدمات کاسپین رنت در خصوص ترانسفر فرودگاهی در دبی نیز بهره‌مند شوید. کافی است با کارشناسان مجموعه در تماس باشید تا از جزئیات روند کار، آگاه شوید.

برنامه ‌های آنلاین کرایه تاکسی در دبی

علاوه بر درخواست تاکسی به شکل حضوری و تلفنی، مسافران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های رزرو تاکسی، نسبت به دریافت آن اقدام کنند. این اپلیکیشن‌ها تا حدودی کارکردی شبیه اسنپ و تپسی در ایران دارند و با فعال کردن و استفاده هر یک از اپلیکیشن‌ها، نزدیک‌ترین تاکسی به شما فراخوانی می‌شود.

نکات سوار شدن به تاکسی دبی

1. انعام دادن به راننده تاکسی در دبی اجباری نیست، اما معمولا افراد به منظور قدردانی از رانندگان مبلغی را به عنوان انعام تقدیم می‌کنند.
2. توجه داشته باشید که حتماً اسکناس‌های با مبالغ کم نیز همراه خود داشته باشید؛ زیرا رانندگان تاکسی، ممکن است پول خورد نداشته باشند.
3. استفاده از کارت‌های اعتباری در تاکسی‌های دبی امکان پذیر است.
5. قبل از شروع سفر، مطمئن شوید راننده، شما تاکسی متر را فعال کرده باشد.
6. در دبی شرکت‌های تاکسیرانی زنانه وجود دارد که راننده‌های آن‌ها، زنان هستند. این تاکسی‌ها، تاکسی بانوان نام داشته و سقف‌های صورتی رنگ دارند.

نکات سوار شدن به تاکسی دبی

تاکسی ‌های ویژه افراد معلول و ویلچری در دبی

شرکت تاکسی دبی ابتکار جدید و جالبی را در اوایل سال 2019 آغاز کرد، و آن هم ایجاد تاکسی‌هایی بود که افراد دارای معلولیت می‌توانند به صورت رایگان سوار شوند. تمام وسایل نقلیه این گروه از تاکسی‌ها، به رمپ‌های تخصصی و بالابرهای صندلی مجهز هستند. برای اطمینان از ایمنی همه مسافران معلول، رانندگان این تاکسی‌ها برای کمک به افراد دارای معلولیت، آموزش دیده‌اند.

تاکسی ‌های ویژه افراد معلول و ویلچری در دبی

کرایه خودرو در دبی به جای استفاده از تاکسی

همانطور که در بالا اشاره شد، رزرو تاکسی یا پیدا کردن رانندگان در اپلیکیشن، علاوه بر اینکه برای استفادۀ طولانی مدت و مستمر صرفه اقتصادی نخواهد داشت، ممکن است کمی سخت نیز باشد. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم با اجاره خودرو در دبی به تمامی این چالش‌ها پایان دهید. کرایه ماشین در این شهر می‌تواند شما را در فرآیند جابه جایی، چند گام به جلو هدایت کند. به طوری که دیگر نیازی به انتظارهای طولانی برای یافتن تاکسی نباشد.
همچنین، در مسیرهایی که سرویس خط ویژه یا تاکسی تلفنی محدود است، استفاده از خودروهای کرایه ای لوکس، نظیر لامبورگینی و فراری می‌تواند خاطره‌ای شگفت‌انگیز از سفر به دبی در ذهن شما ثبت کند.

کرایه خودرو در دبی به جای استفاده از تاکسی

شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت خدمات کرایه اتومبیل در دبی با مجموعه کاسپین رنت در ارتباط بوده و خدمات لازم را به صورت اجاره خودرو با راننده و همچنین در صورتی که خودتان تمایل به رانندگی در این شهر زیبا را دارید، خدمات اجاره خودرو بدون راننده را دریافت کنید.

سخن آخر

در مطلبی که ملاحظه فرمودید، در خصوص نحوه دریافت و قیمت کرایه تاکسی در دبی صحبت شد. هر شخصی که قصد سفر به دبی را دارد، لازم است در ابتدا اطلاعات کاملی از نحوۀ سفر و نوع جابجایی خود به دست آورد. شما می‌توانید با توجه به موارد گفته شده در این مطلب از مجموعه اجاره خودرو کاسپین رنت به راحتی و با کسب اطلاعات بیشتری از امکانات این شهر استفاده کنید.

اطلاع از وضعیت جابجایی در این شهر به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین راه را برای جابجایی در سفر خود انتخاب کنید. این مسئله در مدیریت هزینه‌های سفر به شما کمک زیادی می‌کند. مجموعه کاسپین رنت تمام خدمات رنت خودرو را با بهترین شرایط ارائه می‌دهد، به صورتی که می‌توانید مبلغ مورد نیاز جهت کرایه خودرو در شهر دبی را در ایران پرداخت کنید.

امتیاز به این مطلب