دسته گل عروس و انواع آن

یکی از مهمترین اجزای عروسی، دسته گل عروس است. رنگ دسته گل عروس و سایز و حتی تعداد گل های آن؛ اهمیت ویژه ای دارند. بسیاری از عکس های عروسی با ژست هایی انجام می شود که در آن دسته گل عروسی، نقش مهمی دارد. از طرفی، دسته گل، عروس را زیباتر از همیشه جلوه می دهد و نشانگر احساساتی است که داماد به عروس هدیه می دهد. در ادامه چند نکته مهم درباره انتخاب دسته گل عروسی را بخوانید.

دسته گل عروس

نکات انتخاب دسته گل عروس

دسته گل عروسی باید با لباس عروس همخوانی داشته باشد. شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید که هر لباسی، دسته گل خاص خود را می طلبد. دسته گل های آبشاری و بلند، برای عروسی که لباس دنباله دار دارد، مناسب تر است. اگر لباس عروس شما پرنسسی است و پف دار است، بهتر است از گل های رز یا گل هایی که گرد هستند استفاده کنید. دسته گل عروسی از گل هایی همچون، رز، سوسن، ارکیده و بنفشه و … تهیه می شود. اگر می خواهید دسته گل عروسی خود را خشک کنید، بهتر است از گل های رز استفاده کنید که به راحتی در همان شکل، خشک می شوند.

فقط شما دسته گل داشته باشید و برای ساقدوش هایتان، دسته گل سفارش ندهید. ساقدوش ها بهتر است از تاج گل استفاده کنند تا هم شما متفاوت باشید و هم ساق دوش هایتان. دسته گل عروس را مطابق با جثه خود انتخاب کنید. اگر قد کوتاه و جثه ریزی دارید، از دسته گل های بزرگ استفاده نکنید. ساقه های دسته گل عروسی، باید ظریف باشند تا در کنار هم، چیدمان قشنگ تری داشته باشند. دسته گل عروسی را حتما باید زیر نظر متخصص گل آرایی تهیه کنید. انتخاب رنگ ربان و تزئینات دیگر دسته گل، نیازمند حرفه و تخصص است.

انتخاب نوع گل در دسته گل عروس

انتخاب نوع گل در هر فصل برای دسته گل متفاوت است. مثلا اگر در فصل بهار ازدواج می کنید بهتر است از دسته گل هایی که با گل رز مینیاتوری تهیه شده اند، استفاده کنید. گل رز مینیاتوری در همه فصول پیدا می شود اما با طراوت و تازگی بهاری، کاملا هماهنگ است.

گل کوکب و گل لیسیانتوس هم در فصل بهار به همراه گل های رنگ سفید و لیمویی، دسته گل عروسی ویژه ای را خلق می کند که در تمام مراسم عروسی، دلبری می کند.

گل هایی که در اواخر فصل بهار و فصل تابستان برای دسته گل عروسی مناسبند، شامل گل نرگس درختی، گل ارکیده، گل رز و گل صد تومانی است. گل صد تومانی درواقع به دلیل قیمتی که در گذشته داشته، به این نام مشهور است.

قبل از انقلاب، گل های صدتومانی یا گل پائونیا تازه به ایران وارد شده بودند و چون تنوع گل های آن دوره کم بود، به این گل ها، گل صد تومانی می گفتند که نسبت به آن زمان، بسیار گران بوده است. گل صدتومانی به دلیل مقاومتی که نسبت به سرما و گرما دارد، برای دسته گل عروسی بسیار شکیل و مناسب است. رنگ صورتی و سرخ و سفید آن، تنوع در انتخاب را بالا می برد.

دسته گل طبیعی یا مصنوعی؟

برخی از دسته گل های مصنوعی، همانند دسته گل های طبیعی هستند و شاید حتی با لمس کردن آن ها هم متوجه مصنوعی بودن آن ها نشوید و لطافت گلبرگ های طبیعی را حس کنید. هرچند که این لطافت به زودی از بین می رود. این گل های مصنوعی چند سالی است که جای گل های طبیعی در مراسم عروسی را گرفته اند اما باز هم تجربه نشان می دهد که دسته گل های طبیعی، جلوه گری بهتری دارند و از طرفی، عطر گل، باعث آرامش عروس و داماد می شود. کاهش استرس آن ها در برگزاری بهتر مراسم نقش مهمی دارد.

دسته گل عروس

دسته گل عروس رایگان

اجاره خودرو کاسپین رنت به پاس قدردانی از حسن انتخاب شما ، در ازای پکیج کامل اجاره ماشین عروس از این شرکت ، دسته گل عروس را به عنوان هدیه تقدیم شما خواهد کرد.

انواع دسته گل عروسی

انواع دسته گل‌های جدید عروسی می تواند به صورت شاخه ای، بازویی، آبشاری و دستبندی باشد. دسته گل های شاخه ای که رایج ترین دسته گل های عروسی هستند، از ترکیب چندین شاخه از گل های مختلف تهیه می شوند. دسته گل های بازویی بیشتر برای عروس هایی که لباس های کلاسیک به تن می کنند مناسب است چرا که این دسته گل ها، تمام آرنج را می پوشانند و به سبک کلاسیک هم معروف هستند.
دسته گل دستبندی همچون دستبندی، دور دستان عروس حلقه می زند. این نوع دسته گل برای عروس هایی که تمایلی به گرفتن دسته گل با دست ندارند مناسب است. دسته گل آبشاری نیز مشابه دسته گل های معمولی است اما از بین شاخه گل ها، گل هایی همچون آبشار، آویزان شده که جلوه دسته گل را قشنگ تر می کند.

5/5 - (1 امتیاز)