اجاره خودرو بدون چک و سند و ودیعه

در طی روز بسیاری از مشتریان عزیز با ما تماس می گیرند و درخواست اجاره خودرو بدون چک یا اجاره ماشین بدون سند را دارند حتی برخی افراد خواهان کرایه خودرو بدون ودیعه ( دپوزیت ) هستند. در این مطلب قصد داریم توضیحات کاملی درخصوص مدارک و مستندات لازم جهت قرارداد رنت اتومبیل ارائه دهیم.

اجاره خودرو بدون چک

سرمایه اصلی یک شرکت اجاره خودرو پس از اعتماد و مشتریان وفادارش ، ناوگان خودرویی آن می باشد. و در صورتی که با استفاده از ظرفیت های قانونی امنیت سرمایه خود را تضمین نکند، دچار صدمه های شدید و جبران ناپذیری خواهد شد.

دسته چک یکی از اسناد مورد قبول جهت تضمین بازگشت خودرو توسط شرکت های اجاره ماشین محسوب می شود. به همین دریافت یک فقره چک به ارزش روز خودرو یکی از مدارک لازم برای اجاره خودرو می باشد.

اما سوال اینجاست، پس اجاره خودرو بدون چک چگونه امکانپذیر است؟ در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم، اگر بنا به هر دلیلی ممکن است شما امکان صدور چک شخصی نداشته باشید در اینصورت می توانید به میزان قیمت روز خودرو به شرکت سفته تحویل دهید. اما اگر امکان ارائه سفته هم ندارید، ادامه مطلب را ملاحظه فرمایید.

اجاره خودرو بدون چک

اجاره خودرو بدون سفته

همانطور که میدانیم سفته در اصل یک سند تجاری است که بر مبنای آن شخص صادرکننده سفته تعهد می نماید مبلغ مشخصی را در زمانی معین یا عندالمطالبه به دیگری یعنی گیرنده سفته بپردازد. به عبارت دیگر، بدهکار با ارائه سفته به طلبکار متعهد می‌شود که مبلغ معینی را در زمانی معین به او پرداخت کند.

طلبکار نیز می‌تواند سفته را تا زمان آمدن سررسید نزد خود نگاه دارد یا اینکه در صورت نیاز به پول آن، طلبش را در برابر دریافت مبلغی کمتر به یک شخص دیگر انتقال دهد.

اجاره خودرو بدون سفته

از این رو قراردادهای اجاره خودرو بدون راننده بویسله سفته تضمین خواهد شد که ماشین در موعد مقرر به صاحب آن (شرکت) عودت داده شود و سفته نیز به مشتری برگشت داده خواهد شد. خوب در جایی که امکان صدور چک وجود نداشته باشد می توان از سفته به عنوان سندی معتبر جهت ضمانت قرارداد استفاده نمود اما باید توجه داشته باشید که اصولا سفته اوراق بهادار محسوب می شود. به همین دلیل جهت ضمانت رقم های بالا آن چنان به صرفه نیست.

در هر صورت در کاسپین رنت امکان پذیرش هر دو سند امکانپذیر است. اما اگر امکان ارائه چک و سند ندارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره خودرو بدون سند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اجاره خودرو بدون ودیعه

اگر مطالب فوق را به دقت ملاحظه کرده باشید. اشاره شد که چک یا سفته باید به مقدار ارزش روز خودرو باشد، اما شخص اجاره گیرنده خودرو باید علاوه بر این مبلغ 10 درصد ارزش خودرو را نیز به عنوان دپوزیت (Deposit) یا ودیعه هنگام عقد قرارداد به شرکت پرداخت نماید. اما چرا؟

بدیهی است ماشین یک کالای مصرفی است، مشتری عزیز بعد از دریافت خودرو از چند روز تا چند ماه اتومبیل را در اختیار دارد و از آن استفاده می کند. و کاملا مشخص است که خطرات زیادی همچون تصادف ، سرقت ، ایجاد صدمه به خودرو ، انجام خلاف رانندگی و غیره ممکن است برای شرکت کرایه دهنده ایجاد خسارت و هزینه کند.

از این رو شرکت های اجاره خودرو با دریافت ودیعه این موضوع را پیش بینی می کنند که اگر مشکلی برای خودرو بروز کرد بتوانند از محل ودیعه آن را جبران کنند. در غیر اینصورت بلافاصله پس از تحویل خودرو مبلغ را به مشتری برگشت می دهند.

اجاره خودرو بدون ودیعه نقدی

اجاره خودرو بدون سند

شرکت های اجاره خودرو در بعضی مواقع از اجاره گیرنده درخواست سند ملکی می نمایند. در صورتی که امکان دریافت مبلغ دپوزیت یا ودیعه عملا انجام پذیر نباشد مثلا فرض بفرمایید، بخواهید خودرویی معادل 7 میلیارد تومان را اجاره کنید در اینصورت می بایست 700 میلیون تومان نزد شرکت ودیعه قرار دهید که به نظر کمی سخت می باشد.

به همین دلیل اغلب افرادی که ماشین های سنگین یا به مدت طولانی مثلا چند ماه یا حتی سالانه ماشین اجاره می کنند. با استفاده از سند ملکی تضمین بازگشت را انجام می دهند. به این شکل که سند در گاوصندوق شرکت به امانت نگهداری می شود و هنگام عودت خودرو به شخص برگشت داده می شود.

اما آیا اجاره خودرو بدون سند امکانپذیر است ؟ بله همانطور که در بالا اشاره شد. سند یکی از روش های ضمانت بازگشت خودرو می باشد و شما می توانید از سایر روشها مانند چک و سفته ، وجه نقد ، طلا و ارز و حتی خودروی شخصی خود استفاده نمایید.

در انتها با افتخار اعلام میکنیم شرکت کاسپین رنت یکی از منعطف ترین شرکت های اجاره خودرو در بحث دریافت مدارک می باشد.

اجاره خودرو بدون سند
5/5 - (1 امتیاز)