کروک

نمایش دادن همه 5 نتیجه

خودرو با سقف جمع‌شونده یا کانورتیبل (Convertible) یا کابریو (Cabrio) که معمولاً در ایران به آن خودروی کروک یا کروکی گفته می‌شود. خودرویی است که در کنار اینکه متعلق به یکی از کلاس‌های استاندارد خودرو است، سقف آن نیز امکان جمع شدن یا گسترده بودن را دارد. خودروهای زیادی از کلاس‌های گوناگون خودرو می‌توان یافت که در این دسته قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، گونه دو در این خودرو را می‌توان خودرویی با امکان تغییر قابلیت از یک رودستر به خودرو کوپه و بالعکس دانست.

سقف این خودرو ها به‌ طور کلی از دو جنس پارچه و فلز ساخته می‌شوند. جنس پارچه بیشتر برای مناطقی بکار می‌رود که در مدارات دور از خط استوا قرار دارند، به این خاطر که این سقف در عین سبک‌تر و کم حجم تر بودن، مقاومت کمتری در مقابل تابش نور خورشید دارد. اما نوع فلزی آن به نظر شکیل تر و بهتر می باشد اما خوب معمولا به دلیل سیستم جمع شونده متفاوت آنها به مراتب گران تر می باشد.

در کل این نوع خودرو ها بسیار جوان پسند می باشد و در فصل های گرم و هوای آفتابی تجربه رانندگی لذت بخشی را به راننده و سرنشینان به وجود می آورد خودرو های کروک برای گل آرایی ماشین عروس نیز بسیار مناسب و زیبا می باشند. کاسپین رنت چند مدل از پرطرفدارترین ماشین های کروک در ایران را برای اجاره خودرو بدون راننده و کرایه ماشین عروس در نظر دارد که لیست قیمت آنها را ملاحظه می فرمایید.