گل آرایی ماشین عروس

عروسی یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر شخصی است. افرادی که عروسی می گیرند باید با برنامه ریزی کامل، همه چیز را در نظر بگیرند. انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن هم بسیار اهمیت دارد. شاید به ظاهر فکر کنید که گل آرایی ماشین عروس ساده است و نیاز به فکر و برنامه ریزی قبلی ندارد اما همین موضوع ساده، در برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی شما، کمک کننده است.

گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی ماشین عروس چگونه انجام می شود و چه نکاتی را باید پیش از گل آرایی بدانیم؟

فرقی ندارد ماشین خودتان را انتخاب می کنید یا یک ماشین اجاره ای را، گل آرائی باید کاملا مناسب خودروی شما انجام شود. موسسات تشریفات عروسی، علاوه بر اجاره ماشین عروس ، گل آرائی خودرو را نیز انجام می دهند، از این رو انتخاب مناسبی برای این شب رویایی هستند. گل آرایی باید توسط شخصی که حرفه مناسبی در ترکیب بندی رنگ ها و شناسایی گل ها دارد انجام شود. این فرد به خوبی می داند که ماشین عروس های کلاسیک و عتیقه، با چه گل هایی باید تزئین شوند و ماشین های مدرن و لوکس، چه گل آرائی مناسبی باید داشته باشند.

گل آرایی روی ماشین های سفید و سیاه

بیشتر ماشین های عروسی سفید رنگ هستند چرا که انواع گل ها روی ماشین سفید خودنمایی می کند اما اگر رنگ مشکی را به عنوان ماشین عروس انتخاب کرده اید، از تزئین قرمز هم می توانید استفاده کنید. گل های قرمز روی بدنه مشکی، بسیار دیدنی هستند.

تازه بودن گل ها

گل هایی که در تزئین ماشین عروس به کار می رود باید طراوت و تازگی داشته باشد. برای یک ماشین عروس که گل آرایی ویژه ای داشته باشد، حدودا 200 شاخه گل رز مناسب است. این گل ها همان طور که گفته شد معمولا از شب قبل یا صبح زود روی ماشین عروس قرار می گیرند از این رو باید به گونه ای باشند که تا انتهای شب، همان تازگی روز را داشته باشند. اگر گل های شما مقاومت کمی نسبت به گرما و نور خورشید داشته باشد، تا رسیدن به تالار عروسی، گل های پژمرده همراهتان خواهد بود.

ماشین عروس پر گل یا کم گل؟

گل آرایی ماشین عروس کاملا سلیقه ای است اما گاهی مدل های شلوغ مد می شود و گاهی مدل های ساده و خلوت. این کاملا به شما بستگی دارد که بیشتر کدام را می پسندید. اگر از ماشین های لوکس و گران قیمت استفاده می کنید، بهتر است از گل آرایی های ساده استفاده کنید تا ماشین ها بیشتر جلوه نمایی کنند. اگر از ماشین های عتیقه و کلاسیک استفاده می کنید، باز هم بهتر است که گل آرایی ساده تری داشته باشید تا زیبایی ماشین عروس چندین برابر شود.

برای گل آرایی ماشین عروس از چه گل هایی استفاده می شود؟

گل هایی که در تزئین ماشین عروس استفاده می شود، گل مریم، زنبق، میخک، رز، ارکیده و لیلیوم است. گل های ارکیده و لیلیوم هزینه های بالاتری نسبت به زنبق و مریم و میخک و حتی رز دارند از این رو اگر این گل ها را انتخاب می کنید، مطمئن باشید که محدودیتی در بودجه گل آرایی ماشین عروس، ندارید.

گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی یا برچسب آرایی در ماشین های عروس؟

اگر بین گل آرائی و برچسب های ماشین عروس که به تازگی مد شده اند، نمی دانید کدام را انتخاب کنید، باید به شما بگوییم که این مورد هم کاملا سلیقه ای است اما به نظر می رسد، هیچ برچسبی نمی تواند جای گل های زیبای طبیعی را بگیرد. مراقب جای گل روی بدنه ماشین باشید. اگر ماشین عروس را اجاره کرده اید، بهتر است از همان جایی که اجاره خودرو را انجام دادید، مکانی برای گل آرایی ماشین عروس هم جستجو کنید. چرا که نباید هیچ صدمه ای به بدنه خودرو وارد شود و متاسفانه برخی افراد بدون مهارت این کار را انجام می دهند.

حتی کندن گل های ماشین عروس باید با احتیاط انجام شود. این کار بسیار اهمیت دارد چرا که چسب به کار رفته روی بدنه خودرو، باید آرام کنده شود و به گونه ای باشد که بعد از اتمام عروسی، جای خود را روی بدنه خودرو نیاندازد یا آسیبی به رنگ بدنه خودرو وارد نکند.

جدید ترین مدل های گل ارایی ماشین عروس

همانطور که گفته شد، ماشین عروس یکی از مهمترین آیتم‌های مراسم عروسی است که زیبایی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه با توجه به تنوع سلیقه‌های افراد، سبک‌های مختلفی از تزئینات ماشین عروس رایج است که عروس و داماد‌ها می‌توانند با توجه به نوع و رنگ خودرو، نوع تزئین مورد نظر خود را از ژورنال‌های مربوطه انتخاب و سفارش دهند. در این ادامه این مطلب قصد داریم در خصوص انواع تزئینات ماشین عروس و نکات مهمی که در رابطه آن لازم است بدانید، صحبت کنیم.

تزئینات مختلف ماشین عروس

امروزه بسیاری از افراد تمایل به سبک ساده و مینیمالیستی پیدا کرده‌اند و دوست دارند این سبک را در همه ابعاد زندگی خود رعایت کنند. در صورتی که علاقه‌مند به این سبک از تزئینات هستید، می‌توانید از گل‌های ساده و شیک تنها بر روی کاپوت خودرو خود استفاده کنید و یا به وسیله بنر‌های مخصوص عروسی، ازدواج خود را به دیگران اعلام کنید.

کاور‌های توری

اگر به دنبال تزیین ساده ماشین عروسی خود هستید، استفاده از پارچه‌های توری گزینه مناسبی است. شما می‌توانید به راحتی این پارچه‎ها را بر روی کاپوت ماشین بکشید و انتهای آن را به صورت اشکال مختلف ببندید. البته توجه داشته باشید که پارچه‌های توری را روی ماشین محکم کنید، زیرا این پارچه‌ها سبک وزن هستند و ممکن است زمانی که ماشین شروع به حرکت می‌کند، توسط باد جابجا شوند.

ردیف گل یا حلقه گل

شما می‌توانید جلوی ماشین را با یک ردیف گل یا گل‌آرایی که کل سپر ماشین را می‌پوشاند، تزئین کنید. حلقه‌های گل جز شیک‌ترین تزئینات ماشین عروس به حساب می‌آیند که ظاهری شگفت‌انگیز به خودرو شما می‌بخشند.

قوطی‌های حلبی رشته‌ای و روبان

استفاده از قوطی‌های حلبی که به وسیله نخ به پشت ماشین عروس آویزان می‌شوند، قدمتی دیرینه دارند. اگر چه ممکن است برخی از افراد این شکل تزئین را نپسندند اما می‌تواند ‌ایده جالب و منحصر به فردی برای آراستن ماشین عروس به حساب بیاید.

نکات مهم گل زدن ماشین عروس

از جمله مهمترین نکات مربوط به گل زدن ماشین عروس، توجه به رنگ و مدل ماشین است. برای مثال در صورتی که از خود رو کلاسیک برای مراسم خود استفاده می‌کنید، لازم است نحوه گل زدن آن به تناسب خودرو انتخاب شود. این مسأله برای خودرو‌های جدید‌تر نیز به همین شکل صدق می‌کند.

هماهنگی رنگ‌ها

بهتر است با در نظر گرفتن رنگ خودرو اقدام به انتخاب گل‌ها برای تزئین ماشین عروس کنید. برای مثال در صورتی که رنگ خودرو شما تیره است، بهتر است گل‌های روشن‌تری را انتخاب کنید تا نما و جذابیت بیشتری داشته باشند. علاوه بر توجه به رنگ خودرو، تم رنگی لباس عروس و تشریفات مجلس را نیز در نظر داشته باشید و رنگی انتخاب کنید که هارمونی زیبایی با سایر آیتم‌های عروسی داشته باشد. با توجه به این موارد نه تنها مجلس زیبا‌تری خواهید داشت، بلکه فیلم و عکس‌های رویایی تری برای شما به یادگار می‌ماند.

عدم استفاده از مواد آسیب‌زا در بدنه خودرو

همواره در تزئین ماشین عروس توجه به موارد ایمنی را مد نظر قرار دهید. برای مثال برخی از انواع موادی که برای اتصال تزیینات به بدنه خودرو استفاده می‌شوند، می‌توانند باعث آسیب به رنگ آن شوند. با توجه به این که اغلب افراد از خودرو‌های اجاره‌ای برای مراسم ازدواج خود استفاده می‌کنند، حفظ و نگهداری صحیح از آن اهمیت بالایی دارد. بنابراین بهتر است از موادی استفاده شود که کوچکترین آسیبی به رنگ و بدنه خودرو وارد نکند.

استفاده از تور‌ها و روبان‌های رنگی

استفاده از تور‌های رنگی برای آراستن ماشین عروس از سال‌های گذشته رواج زیادی داشته است و یکی از بهترین راه‌ها برای تزئین ماشین عروس به شکل ساده و زیبا به حساب می‌آید. شما می‌توانید تور‌های رنگی مختلف را به اشکال مختلف درآورده و قسمت‌های مختلف ماشین عروس را به وسیله آن بیارایید.

هزینه گل‌آرایی ماشین عروس چقدر است؟

گل‌آرایی ماشین عروس بسته به نوع گل‌آرایی می‌تواند متفاوت باشد. برای تزئین ماشین عروس می‌توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود مدل گل‌آرایی را انتخاب کنید. نوع گل، تعداد و نحوه گل آرایی تأثیر مستقیمی بر قیمت تزئین خودرو دارد. معمولاً برای گل آرایی ماشین عروس در سال ۱۴۰۱، قیمت‌ها از ۳۵۰ هزار تومان آغاز و تا چند میلیون تومان متغیر هستند.

سخن آخر

در این مقاله در خصوص تزئینات مختلف ماشین عروس و نکات مربوط به آن با شما صحبت کردیم. با توجه به موارد گفته شده در این مقاله، انتخاب آگاهانه‌تری در خصوص گل‌آرایی ماشین عروس خواهید داشت. توجه داشته باشید که هنگام اجاره ماشین عروس نیز می‌توانید نسبت به سفارش گل‌ آرایی آن اقدام نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)