عروسی یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر شخصی است. افرادی که عروسی می گیرند باید با برنامه ریزی کامل، همه چیز را در نظر بگیرند. انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن هم بسیار اهمیت دارد. شاید به ظاهر فکر کنید که گل آرایی ماشین عروس ساده است و نیاز به فکر و برنامه ریزی قبلی ندارد اما همین موضوع ساده، در برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی شما، کمک کننده است.

گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی ماشین عروس چگونه انجام می شود و چه نکاتی را باید پیش از گل آرایی بدانیم؟

فرقی ندارد ماشین خودتان را انتخاب می کنید یا یک ماشین اجاره ای را، گل آرائی باید کاملا مناسب خودروی شما انجام شود. موسسات تشریفات عروسی، علاوه بر رنت ماشین، گل آرائی خودرو را نیز انجام می دهند، از این رو انتخاب مناسبی برای این شب رویایی هستند. گل آرایی باید توسط شخصی که حرفه مناسبی در ترکیب بندی رنگ ها و شناسایی گل ها دارد انجام شود. این فرد به خوبی می داند که ماشین عروس های کلاسیک و عتیقه، با چه گل هایی باید تزئین شوند و ماشین های مدرن و لوکس، چه گل آرائی مناسبی باید داشته باشند.

گل آرایی روی ماشین های سفید و سیاه

بیشتر ماشین های عروسی سفید رنگ هستند چرا که انواع گل ها روی ماشین سفید خودنمایی می کند اما اگر رنگ مشکی را به عنوان ماشین عروس انتخاب کرده اید، از تزئین قرمز هم می توانید استفاده کنید. گل های قرمز روی بدنه مشکی، بسیار دیدنی هستند.

تازه بودن گل ها

گل هایی که در تزئین ماشین عروس به کار می رود باید طراوت و تازگی داشته باشد. برای یک ماشین عروس که گل آرایی ویژه ای داشته باشد، حدودا 200 شاخه گل رز مناسب است. این گل ها همان طور که گفته شد معمولا از شب قبل یا صبح زود روی ماشین عروس قرار می گیرند از این رو باید به گونه ای باشند که تا انتهای شب، همان تازگی روز را داشته باشند. اگر گل های شما مقاومت کمی نسبت به گرما و نور خورشید داشته باشد، تا رسیدن به تالار عروسی، گل های پژمرده همراهتان خواهد بود.

ماشین عروس پر گل یا کم گل؟

گل آرایی ماشین عروس کاملا سلیقه ای است اما گاهی مدل های شلوغ مد می شود و گاهی مدل های ساده و خلوت. این کاملا به شما بستگی دارد که بیشتر کدام را می پسندید. اگر از ماشین های لوکس و گران قیمت استفاده می کنید، بهتر است از گل آرایی های ساده استفاده کنید تا ماشین ها بیشتر جلوه نمایی کنند. اگر از ماشین های عتیقه و کلاسیک استفاده می کنید، باز هم بهتر است که گل آرایی ساده تری داشته باشید تا زیبایی ماشین عروس چندین برابر شود.

برای گل آرایی ماشین عروس از چه گل هایی استفاده می شود؟

گل هایی که در تزئین ماشین عروس استفاده می شود، گل مریم، زنبق، میخک، رز، ارکیده و لیلیوم است. گل های ارکیده و لیلیوم هزینه های بالاتری نسبت به زنبق و مریم و میخک و حتی رز دارند از این رو اگر این گل ها را انتخاب می کنید، مطمئن باشید که محدودیتی در بودجه گل آرایی ماشین عروس، ندارید.

گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی یا برچسب آرایی در ماشین های عروس؟

اگر بین گل آرائی و برچسب های ماشین عروس که به تازگی مد شده اند، نمی دانید کدام را انتخاب کنید، باید به شما بگوییم که این مورد هم کاملا سلیقه ای است اما به نظر می رسد، هیچ برچسبی نمی تواند جای گل های زیبای طبیعی را بگیرد. مراقب جای گل روی بدنه ماشین باشید. اگر ماشین عروس را اجاره کرده اید، بهتر است از همان جایی که اجاره خودرو را انجام دادید، مکانی برای گل آرایی ماشین عروس هم جستجو کنید. چرا که نباید هیچ صدمه ای به بدنه خودرو وارد شود و متاسفانه برخی افراد بدون مهارت این کار را انجام می دهند.

حتی کندن گل های ماشین عروس باید با احتیاط انجام شود. این کار بسیار اهمیت دارد چرا که چسب به کار رفته روی بدنه خودرو، باید آرام کنده شود و به گونه ای باشد که بعد از اتمام عروسی، جای خود را روی بدنه خودرو نیاندازد یا آسیبی به رنگ بدنه خودرو وارد نکند.