کیا سراتو یا هیوندای اکسنت شما کدام یک را انتخاب می کنید؟

این دو خودرو از نظر کلاس قیمتی تقریبا در یک رده قرار می‌گیرند. دو خودروی سواری متوسط از دو رقیب دیرینه کره ای. در این مطلب از مجموعه اجاره خودرو کاسپین رنت  قصد داریم خیلی خلاصه به مقاسه این دو خودرو بپردازیم.

مشخصات ظاهری

در طراحی ظاهری میتوان گفت کیا سراتو طراحی نسبتا ساده تری دارد اما در مقابل هیوندای اکسنت با توجه به ابعاد نسبتا کوچکتر خود در مقایسه با سایر خودروهای شرکت هیوندای مانند النترا ، باز هم با استفاده از طراحی مناسب چراغ ها و خط و خطوط و زوایای بدنه، ظاهری به مراتب زیباتر و جوان پسندتر را در دید مخاطب نمایان می‌کند.

فضای کابین

از نظر فضای سرنشین شاید اینطور به نظر برسد که داخل سراتو بزرگتر از اکسنت است. اما باید بگوییم اینطور نیست و داخل هر دو خودرو به لحاظ جای پا و راحتی سرنشین تقریبا در یک سطح هستند. اما می توان گفت اکسنت با توجه به ادات داخلی زیبایی بیشتری در ساخت قطعات کابین خودرو ارائه کرده است.

مشخصات فنی هیوندای اکسنت

قدرت موتور

هیوندای اکسنت با یک موتور 4 سیلندر که 128 اسب بخار نیرو تولید می‌کند، با گشتاوری معادل 156 نیوتن متر و با گیربکس 4 سرعته اتوماتیک نیرو را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. در مقابل کیا سراتو با بهره گیری از یک پیشرانه 2 لیتری با قدرت 156 اسب بخار و 194 نیوتن متر گشتاور قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. از این نظر خوب قطعا سراتو قوی‌تر عمل خواهد کرد، اما برای کسانی که به فکر مصرف سوخت کمتری هستند قطعا اکسنت با حدود ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر گزینه مناسب‌تری است. همچنین سیستم تعلیق اکسنت نرم‌تر از سراتو است.

مشخصات فنی کیا سراتو

سخن پایانی

در آخر می‌توان گفت درصورتی که به دنبال ظاهر جوان پسندتر و طراحی داخلی شکیل‌تر هستید اکسنت گزینه مناسب‌تری است، اما اگر خودروی با موتور قوی تر و پرشتاب تر را ترجیح می‌دهید، قطعا می‌بایست سراتو را انتخاب کنید.

جهت رزرو و  اجاره خودرو های فوق با ما تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب