تصادف ، سرقت یا بروز حادثه برای خودروی اجاره ای

تصادف ، سرقت یا بروز حادثه برای خودروی اجاره ای

  • Post last modified:مارس 2, 2022
  • Post category:عمومی

تصادف با ماشین اجاره ای ، سرقت یا بروز حادثه برای اتومبیل کرایه شده اولین و مهمترین دغدغه ای است که افرادی که نیاز به کرایه خودرو دارند، ذهن آنها را درگیر می کند. چه افرادی که تمایل دارند خودرویی ارزان قیمت و اقتصادی اجاره کنند یا عزیزانی که دوست دارند با اتومبیلی لوکس و گران قیمت رانندگی کنند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به نکات مهمی که در خصوص تصادف با خودروی اجاره ای وجود دارد بپردازیم.
در صورت تصادف با ماشین اجاره ای چه باید کرد؟

قطعا هنگام بروز هرگونه حادثه ناگواری باید ابتدا خونسردی خود را حفظ کرده و سعی کنید بر عملکرد خود مسلط باشید. اگر با ماشین اجاره ای تصادف کردید ابتدا باید با پلیس تماس بگیرید و گزارش دهید و بلافاصله با کارشناسان پشتیبانی شرکت اجاره دهنده تماس بگیرید و موضوع را اطلاع دهید. توجه داشته باشید که ماشین کرایه شده به شما دارای بیمه ثالث و بدنه کامل می باشد پس نگران پرداخت خسارت های سنگین نباشید. اما در نظر داشته باشید که تعهد شرکت های بیمه در مورد پرداخت خسارت مالی به شخص ثالث محدود می باشد. به عبارت دیگر درصورتی که شما مقصر حادثه باشید و اتومبیل طرف مقابل دچار خسارت شدید مالی شود، شرکت بیمه گر مبلغ آن چنانی پرداخت نخواهد کرد و طبق قرارداد شما ملزم به پرداخت مابقی خسارت طرف مقابل خواهید شد. اما این موضوع در مورد خسارت های جانی ، فوت یا نقص عضو متفاوت می باشد. و شرکت بیمه گر موظف می باشد به صورت تمام و کمال دیه فوت یا نقص عضو شخص ثالث و یا حتی سرنشین های خودرو ها را نیز پرداخت کند.

بصورت خلاصه تر :
اگر شما مقصر حادثه باشید

بیمه شخص ثالث ، تا سقف تعهد ، خسارت طرف مقابل را پرداخت می کند. و اگر خسارت مازادی شامل شده باشد شما می بایست آن را پرداخت کنید.
بیمه بدنه اتومبیل کرایه شده ، خسارت آن را پرداخت می کند. و فقط شما می بایست هزینه هایی مثل افت ارزش خودرو ، هزینه خواب ماشین جهت تعمیرات و غیره را پرداخت کنید.
اگر شما مقصر حادثه نباشید

بیمه شخص ثالث طرف مقابل ، تا سقف تعهد ، خسارت خودروی اجاره شده را پرداخت می کند. مازاد خسارت نیز باید توسط راننده خودروی مقصر پرداخت شود. و در این حالت شما فقط می بایست هزینه هایی مثل افت ارزش خودرو ، هزینه خواب ماشین جهت تعمیرات و غیره را پرداخت کنید.

جهت رفع کلیه نگرانی های شما ، در شرکت کاسپین رنت شرایطی تحت عنوان بیمه کامل اجاره خودرو در نظر گرفته شده است که در صورت وقوع حادثه هیچ گونه خسارتی از مشتری دریافت نشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در صورت سرقت خودروی اجاره ای چه باید کرد؟

پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که اتومبیل تحویل داده شده به نوعی به شما امانت سپرده شده است. پس طبق عرف می بایست نهایت دقت و نگهداری و محافظت از خودروی اجاره شده را داشته باشید دقیقا مانند ماشین شخصی خودتان. از طرفی تمام خودروهای موجود در کاسپین رنت دارای سیستم های حفاظتی و ضد سرقت هستند. پس احتمال بروز چنین مشکلی بسیار ضعیف می باشد.

اما اگر خودروی اجاره شده توسط شما به سرقت رفت می بایست بلافاصله به شرکت اطلاع دهید تا کارشناسان ما مراحل بعدی را به شما اعلام نمایند. با توجه به این که تمام ناوگان کاسپین رنت دارای بیمه بدنه می باشند، از بابت پرداخت خسارت های سنگین جای نگرانی نیست.