تصادف با ماشین اجاره ای ، سرقت یا بروز حادثه برای اتومبیل کرایه شده، اولین و مهمترین دغدغۀ افرادی است که نیاز به اجاره خودرو دارند. این نگرانی برای افرادی که تمایل دارند خودرویی ارزان قیمت و اقتصادی اجاره کنند یا عزیزانی که دوست دارند با اتومبیلی لوکس و گران قیمت رانندگی کنند، جود دارد. در ادامه این مطلب از کاسپین رنت با ما همراه باشید تا به بررسی نکات مهم در خصوص تصادف با ماشین اجاره ای بپردازیم.

در صورت تصادف با ماشین اجاره ای چه باید کرد؟

قطعا هنگام بروز هرگونه حادثۀ ناگواری، باید ابتدا خونسردی خود را حفظ کرده و سعی کنید بر عملکرد خود مسلط باشید. هنگام تصادف با ماشین اجاره ای ، ابتدا باید با پلیس تماس گرفته و گزارش دهید. بلافاصله با کارشناسان پشتیبانی شرکت اجاره دهنده تماس بگیرید و موضوع را اطلاع دهید. توجه داشته باشید که ماشین کرایه داده شده به شما توسط مجموعه کاسپین رنت، دارای بیمه ثالث و بدنه کامل است؛ پس نگران پرداخت خسارت‌های سنگین نباشید.

اما در نظر داشته باشید که تعهد شرکت‌های بیمه در مورد پرداخت خسارت مالی به شخص ثالث، محدود است. به عبارت دیگر درصورتی که شما مقصر حادثه در تصادف با ماشین اجاره ای باشید و اتومبیل طرف مقابل دچار خسارت شدید مالی شود، شرکت بیمه گر، مبلغ آنچنانی پرداخت نخواهد کرد و طبق قرارداد، شما ملزم به پرداخت مابقی خسارت طرف مقابل خواهید شد. اما این موضوع در مورد خسارت‌های جانبی، فوت یا نقص عضو متفاوت است و شرکت بیمه‌گر موظف است به صورت تمام و کمال دیه فوت یا نقص عضو شخص ثالث یا حتی سرنشین‌های خودروها را نیز پرداخت کند.

در صورت تصادف با ماشین اجاره ای چه باید کرد؟

شرایط راننده پس از تصادف با ماشین اجاره ای

 در ادامه این مطلب شرایط راننده در موقعیت‌های مختلف پس از تصادف با ماشین اجاره ای بررسی شده  است. پس از بروز حادثه، شما در دو موقعیت قرار خواهید گرفت، یکی اینکه اگر شما مقصر باشید و دیگری اینکه شما مقصر حادثه نباشید.

اگر شما مقصر حادثه باشید

پس از تصادف با ماشین اجاره ای بیمه شخص ثالث، تا سقف تعهد، خسارت طرف مقابل را پرداخت می‌کند و اگر خسارت مازادی شامل شده باشد، شما باید آن را پرداخت کنید. بیمه بدنه اتومبیل کرایه شده، خسارت آن را پرداخت می‌کند و شما باید هزینه‌هایی مثل افت ارزش خودرو، هزینه خواب ماشین جهت تعمیرات و غیره را پرداخت
کنید
.

اگر شما مقصر حادثه نباشید

پس از تصادف با ماشین اجاره ای بیمه شخص ثالث طرف مقابل، تا سقف تعهد، خسارت خودروی اجاره شده را پرداخت می‌کند. مازاد خسارت نیز باید توسط رانندۀ خودروی مقصر پرداخت شود. در این حالت شما فقط باید هزینه‌هایی مثل افت ارزش خودرو، هزینه خواب ماشین جهت تعمیرات و غیره را پرداخت کنید.

جهت رفع تمام نگرانی‌های شما، در شرکت کاسپین رنت شرایطی تحت عنوان بیمه کامل کرایه خودرو در نظر گرفته شده است که در صورت وقوع حادثه، هیچ گونه خسارتی از مشتری دریافت نشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرایط راننده پس از تصادف با خودروی اجاره ای

در صورت سرقت خودروی اجاره ای چه باید کرد؟

پیش از هر اقدامی، در نظر داشته باشید که اتومبیل تحویل داده شده، به صورت امانت به شما سپرده شده است. پس طبق عرف باید نهایت دقت و محافظت از خودروی اجاره شده را دقیقا مانند ماشین شخصی خودتان، داشته باشید. از طرفی تمام خودروهای موجود در کاسپین رنت دارای سیستم های حفاظتی و ضد سرقت هستند. پس احتمال بروز چنین مشکلی بسیار ضعیف است.
اما اگر خودروی اجاره شده توسط شما به سرقت رفت، باید بلافاصله به شرکت اطلاع دهید تا کارشناسان ما مراحل بعدی را به شما اعلام نمایند. با توجه به این که تمام ناوگان کاسپین رنت دارای بیمه بدنه هستند، از بابت پرداخت خسارت‌های سنگین جای نگرانی نیست.

سخن پایانی

دقت داشته باشید امکان بروز حوادثی همچون سرقت یا تصادف ماشین برای هر شخصی و در هر شرایط و جایگاهی، وجود دارد. اما تفاوتی میان بروز اینگونه حوادث برای خودروی شخصی با خودروی اجاره ای است. چرا که در صورت وقوع این اتفاقات برای ماشین شخصی، هر گونه خسارت و مشکلی متوجه شما و طرف مقابل است. بنابراین در برابر شخصی جز خودتان و شخصی که با او تصادف کرده‌اید، پاسخگو نخواهید بود. اما این شرایط در مورد تصادف با ماشین اجاره ای ، متفاوت است. بنابراین باید طبق قرارداد و تعهدی که نسبت به مجموعه اجاره دهنده ماشین، ارائه داده‌اید؛ پاسخگو بوده و جبران خسارت کنید.

امتیاز به این مطلب